Je to nějaká věda

8. března 2015 v 22:19 | Krejdom |  Úvahy
Jsem ráda, že pro mě existují lidé, kteří mi dokáží vysvětlit, co je Leidenfrostův jev nebo dokonce Speciální teorie relativity. Ono, když to shrneme, tak je to jen smažení sněhu a házení balónky - strašná sranda. Když to někdo takto srozumitelně a zajímavě podá, tak to potom už nikdy nezapomenu. Takových lidí by mělo být víc, aby šířili moudrost do světa a dělali vědu zajímavější. Ona si to zaslouží.
Stejně tak jsem ráda za filmy, které mi přibližují komplikované osudy vědců (konkrétně Beautiful Mind a nyní rozkoukaná Theory of Everything, zuby si brousím na The Imitation Game). Při jejich sledování jsem ráda, že nejsem tak geniální (alespoň vědomě ne). Sice tam vždycky filmaři vecpou tunu ženských, romatiky a podobných "svaděčů z cesty", ale tím se stává aspoň hlavní hluboká filozofická myšlenka stravitelnější, což také není úplně k zahození.
Tyto věci mě nutí přemýšlet. Díky nim si uvědomuji, jak je ten svět vlastně zajímavý. Úplně mi při tom mozek zevnitř buší na lebku, chce se rozletět všude kolem, dělá kotouly (podobně, jako můj žaludek při čekání na šalinu) a cyklí. No a nakonec to vzdá, dokud zase nedostane impulz k tomu, aby začal hluboce přemýtat nad filozofickými otázkami. A tak pořád dokola.

A přesně tohle mě strašně baví.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama