Aliante 2015: první a druhé kolo

4. července 2015 v 20:57 | Krejdom |  Deník
Kdo mě zná, tak ví, že jsem velice aktivní člověk, který se účastní všeho, čeho jen může. No a jelikož jsem se tento školní rok mohla naposledy vydávat na středoškoláka, tak jsem si to rozhodla náramně užít.Na jaře jsem na facebooku objevila odkaz na zajímavou soutěž - Alinate. Zběžně jsem prolétla jejich stránky, zjistila jsem, že to má co dočinění se Severoatlantickou Aliancí a že v prvním kole stačí naklikat pár otázek typu a-b-c-d. Vypadalo to jednoduše a tak jsem začala shánět parťáka do hry. To byl trochu oříšek, protože vrstevníci měli plnou hlavu maturity a moc se jim nechtělo zabíjet čas odpovídáním na otázky týkající se mezinárodních vztahů. Zájem se neočekávaně objevil u pár starších kamarádů, kteří už bohužel nesplňovali věkové omezení soutěže (15-19), já sama jsem balancovala na horní hranici. Pak se ale překvapivě ozval Borek, kamarád, kterého jsem viděla jen jednou v životě na ZŠMF a sám balancoval na spodní hranici věkového omezení. Slovo dalo slovo a vytvořili jsme velmi rozmanitý tým téměř devatenáctileté holky z Brna a patnáctiletého kluka bydlícím na totálně druhém konci republiky.

I jali jsme se odeslat (na poslední chvíli) odpovědi do prvního kola. Borek aktivně ve škole vyhledával odpovědi a já mu, také převážně ve výuce, posílala moje tipy a snažili jsme se dosáhnout stejných výsledků. Ve většině případů se to podařilo. I přes náhlý kolaps webových stránek, který nás notně vyděsil, jsme nakonec odpovědi odeslali a zbývalo jen čekat na verdikt.

Pak mi jednoho krásného dne došla od Borka zpráva, že jsme mezi cca 25 týmy, které postupují do druhého kola. Bezva. Až na to, že už se vážně začala blížit moje maturita. Muhaha. A v termínu případného finále (kdybychom nějakým zázrakem postoupili v druhém kole) se kryl s LŠMF, na kterou jsem měla poslední příležitost jet (za rok už nebudu středoškolák). Rozhodla jsem se jet na LŠMF a ranit Borkovi city, že z té soutěže nic nebude. V druhém kole bylo totiž za úkol vypracovat 35 otázek s otevřenou odpovědí. Byly to velmi obsáhlé otázky a týkaly se všemožných děsivých věcí (NATO, mezinárodní vztahy, operace NATO, historie, geografie... brr!). A já měla zhruba měsíc na naučení se na maturitu, představa, že budu místo toho řešit nějakou soutěž se mému svědomí moc nelíbila.

Holky neví co chtějí. Ztratili jsme dva týdny drahoceného času a já si usmyslila, že výlet do Litvy na finále by za tu námahu fakt stál. A tak jsem začala o svťáku zuřivě TeXat odpovědi k úmorným otázkám. Borek zase obětoval učení se na testy a nudné hodiny ve škole a posílal mi jednu odpověď za druhou. Poslední večer, když se mělo dílo odevzdávat jsem byla na FFFI a ještě tam jsem o přestávce dolaďovala poslední detaily. Podařilo se a nášich 19 stránek jsme odeslali a zbývalo jen čekat na verdikt.

Výsledky druhého kola jsme se měli dozvědět den před mojí ústní maturitou z matematiky a informatiky. Popravdě, byla jsem mnohem víc nervózní z výsledků Aliante, než z maturity. Borek byl zrovna na soustředění a já byla povinna ho ihned telefonicky informovat o výsledku, hned jak bude zveřejněn. Chvilka napětí... Krátce po poledni se výsledky objevily na webu. Světe div se, my postoupili! Byli jsme 5. a prvních šest týmů postoupilo. Hurá! Skákala jsem radostí po bytě, nadšená, že za měsíc pojedu do Litvy.

pokračování...
 


Komentáře

1 Bels Bels | E-mail | Web | 5. července 2015 v 17:07 | Reagovat

1) Na pokračování se těším.
2) Prosímě jak ta ústní zkouška z matiky probíhala? Já psala jen test.
3) Máš krásné logo, celkově se mi tenhle design strašně líbí.

2 Krejdom Krejdom | Web | 8. července 2015 v 12:42 | Reagovat

[1]:
2) Na matice jsme měli tematických 25 okruhů a dopředu jsme dostali asi 350 cvičných příkladů. U zkoušky jsem si pak vytáhla jeden okruh (diferenciální počet) a dostala jsem dva příklady na derivace - jeden težší, jeden lehčí a oba byly mezi těmi cvičnými přiklady. Pak jsem měla 15 minut na potítku na spočítání těch příkladů. Potom jsem je musela spočítat na tabuli a komentovat u toho, co dělám. Komise měla pár doplňujících otázek (co bys dělala, kdyby tam bylo místo plusu mínus -> použila bych ten a ten vzorec apod.).
3) Děkuji za pochvalu! :) Autorem loga je pověstný Kevin Wulfric Sherrer, můj kamarád grafik, odkaz na jeho web můžeš najít v mých oblíbených stránkách vlevo v menu. ;)

3 Bels Bels | E-mail | Web | 18. července 2015 v 13:21 | Reagovat

[2]: Ta matika zní děsivě, fakt jsem ráda za ten pouhý test... :D
No a Wulfiho samozřejmě znám, skvělá práce! :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama