DRON @ iNula 9

10. října 2015 v 8:18 | Krejdom |  Šifrovačky
iNula letos opět nezklamala a již svým místem startu mi dala najevo, že si nebudu celou cestu připadat úplně ztracená. Komu by se nesnilo mít o půl hodiny víc času před hrou, protože vyrazit stačí 10 minut před začátkem hry? Ať žijí šifrovačky začínající blízko mého domova!
Tato potěšující okolnost se ale bohatě vykompenzovala mým zdravotním stavem, který byl katastrofální. Předchozí víkend jsem strávila na KŠMF, kde se poslední noc zjevila střevní viróza, které jsem nebyla ušetřena. Na iNulu jsem tedy vycházela s dvěmi banány, třemi rohlíky a jednou a půl houskou, rozhodnuta držet noční dietu. A to nebyl vůbec dobrý nápad.


Start hry - Demokracie

Princip na nás vykoukl celkem rychle. Ještě se snažím vytěžit něco z názvů každé trojce vybraných týmů, ale to nikam nevede. Rychle domýšlíme co nejvíce písmenek a při hlasování se snažíme mít v tom apsoň nějaký systém. Taková pěkná mativační zahřívačka na začátek.

1. Cesium (17:30)

Všichni jsme zblblí první aktivitou a tak vymýšlíme počet kombinací (proč jsme si na to nevzpomněli u 5?!), pomocí kterých utvoříme písmenka. Nějaké nápady s vlajkami se objevují ale dál je nerozvíjíme.
Po otevření nápovědy se opět zaměřujeme na vlajky a kreslíme si tu naši českou. A náhle padá spísný nápad, že to jsou ta rozhraní a hrany. Vzhled některých písmenek nás ještě chvíli trápí, ale když tam vidím "srdčitý ... strom", tak ostatním hlasím, ať se sbalí, že vyrážíme. Ať žije Bystrc!

2. Astat (19:24)

Sentimentálně vzpomínáme na minulý ročník, kdy jsme na stejném místě brzy po ránu nemohli pohnout se spletitým grafem. A tato šifra nám jej zase trochu připomíná. Ale ještě víc to vypadá jako obrys naší republiky. A pak už nám dochází, že z toho musíme dostat města. Nápady se postupně vynořují a zbytek dolaďujeme pomocí mapy. Přiřazení měst na svá místa jde taky bez větších komplikací a pak už hladce čteme písmenka. A hurá! Opět vím, kam máme namířeno, takže jdeme super děsivou zkratkou.

3. Zvuková (20:34)

Zní to skoro normálně. Technicky movitější členové týmu pořizují zvukové nahrávky a já lituju, že jsem si nevzala ta sluchátka. (Takže příště i s rozdvojkou!). Ron všechno i bleskurychle (nečitelně) přepisuje a taky už dávno ví, že jsou to nahrávky dvě, což jsem teda já jen podle poslechu vůbec nepoznala.
Sedící samohlásky nám dávají jisté vodítko a tak se snažím všemožně posunovat souhlásky, ale marně. Někdo nadhazuje, že začátek by mohl znít Milí účastníci iNuly, a tak se zběsile pouštíme do šeredného haluzení. To jde velmi rychle a pak se zasekáváme u posledních čtyř slov, jak na potvoru těch nejpodstatnějších. Honza vytahuje svoji úžasnou aplikaci na dešifrování a celý tým se jí snaží vnutit regulérní výrazy. Aplikace příliš nespolupracuje, tak vrhám další zoufale haluzicí pohled na samohlásky a vykoukávám ten spásný západ.
Dál se vydáváme mimo můj známý rajón a já se nechávám vést naším zkušeným navigátorem (ne Honzo, nemyslím tebe :P).

4. Železo (22:24)

Složíme to a dáme to na mapu a bude tam křížek. Nápad to byl dobrý, jenže realizace už tak jednoduchá nebyla. Jirka pilně stříhá, já se to snažím lepit a hle, ono to nějak nevychází. Otevíráme nápovědu, kterou se ujišťujeme ve svém správném postupu a skládání se ujímá Jirka.
Pak jsem asi usnula, protože najednou má mapu složenou a je na ní i ten křížek. Jenže napasovat to celé na mapu se nám stále nedaří. Nějakým zázračným způsobem to tam nakonec přeci jen zapadá (ne že bych tušila jak) a jdeme dál bloudit po velkém území označeném křížkem.

5. Křemík (00:33)

Bloudíme. S Maky usínáme někde na cestě a odvážní hoši se vydávají hledat šifru. V polospánku vnímám, jak kolem prochází nějaký jiný hledající tým a o nás konstatuje něco ve smyslu "tam jen někdo spí". Pak mě Maky vytrhává z klidu svým výrokem, že kousek od nás byly srnky. Hoši se vrací, prý že se mám vzbudit a luštit. Je mi špatně od žaludku a mám hlad.
Po prvním pohledu je nám jasné, že tohle nedáme. Jirka se nás snaží přemluvit, ať to nevzdáváme tak snadno, takže ještě chvíli hladíme a nevíme a pak otvíráme nápovědu a po sléze i deadku. Půlnoční krize přišla.

6. Litium (02:00)

Opět dlouho bloudíme a hledáme šifru. Tedy, kluci statečně bloudí a hledají šifru. Já zbaběle spím. Podle pokynů jsme hledali u barevných stezek a ono to mělo být na nějaké kótě. Kluci to ale naštěstí našli a přinesli i tak. Sedíme u rozcestníku, kde před tím luštil jiný tým a přichozím týmům sdělujeme, že tady to není a že ta krabička na rozcestníku do hry nepatří.
Při luštění nám je zima. Koketujeme s myšlenkou rozdělat stan. Luštění jde ale od ruky, tak odoláváme a hřejeme se vlastními těly. Šifra je pěkná, zvládáme ji bez nápovědy, jen v tom mrazu trvá, než dojdeme na všechna slova. Vyšlo něco s bufetem a tak doufám, že tam bude jídlo, protože to moje došlo. Jirka říká, že tam jídlo nebude, takže moje motivace opět upadá.

7. Hafnium (03:19)

Je tu burčák. Ach jo. Statečně odolávám touze opít se a hodit starosti za hlavu. Vysypáváme kartičky na podložku a jsme vděční, že je nemusíme stříhat. Směle tvrdím, že to bude brail, ale zkouším ho aplikovat jen na jednotlivé katičky, což moc úspěšné není. Rozděláváme nápovědu. Jirka usíná, Honza usíná, Maky usíná. Skládám a Ron zapisuje. Buď špatně skládám nebo Ron špatně zapisuje, protože z toho vychází samé nesmysly. Vyčerpávám se a skládá Maky a Ron opravuje. Budíme spáče a vyrážíme dál.

8. Rtuť (05:14)

Spím.
Otevřeli nápovědu, vyluštili a pak mě vzbudili, že jdeme dál.

9. Hořčík (06:22)

Koukneme na šifru, zase další grafická. Kde jsou ty mé milé textové a obrázkové? A přesouváme se stategicky ke Glóbusu, kde bude podle našich odhadů tepleji. A já také tajně doufám, že doplním své zásoby jídla.
Glóbus je v rekonstrukci, jídelna otevírá v 8:00. Tajně doufám, že se na té šifře zasekneme a pak si půjdu něco koupit. Marné naděje.
Otevíráme nápovědu a s Maky téměř naráz vykřikujeme, že je to morseovka. Tečkujeme, čárkujeme a odcházíme dřív, než se Glóbus stihne otevřít. Mám hlad.

10. Mapa (07:34)

Usazujeme se na kmeni břízy spadeném přes cestu. Po chvíli část týmu usíná a je nemile probuzena hlasitou ránou a pohybem dolů, způsobeným praskajícím a propadajícím se kmenem pod námi. Opět usínáme a pak jsme probuzeni nespící menšinou, která se rozhodla konečně použít prvky v názvech šifer. Haluzíme že to bude na souřadnicích MG, alias hořčíku z předchozí šifry a přesouváme se dál.
...
Zastavujeme se až těsně před příkrým kopcem dolů, ze kterého se nám vůbec nechce, a tak projistotu otevíráme nápovědu. Čehož vůbec nelitujeme, protože nás ušetřila nemilého sestupu a následného vzestupu. Ihned dolušťujeme šifru (moc pěkná!) a vydáváme se tentokrát už správným směrem ke stanovišti, které naštěstí není přiliž daleko.

11. Síra (09:20)

Ostantí si myslí, že jim něco vyšlo a tak tam jdeme.

13. Stroncium (cca 10:15)
Podařilo se nám projít červí dírou na třináctku a minout dvanáctku. Deadujeme jedenáctku a Jirka běží pro dvanáctku a my luštíme třináctku (ještě jste se neztratili? :D).

12. Uran (10:32)

Je to nějaká mřížka, ale na víc nemáme čas a tak volíme dead a doufáme, že něco vymyslíme se třináctkou.

13. Stroncium (11:25)

Něco málo jsme vymysleli, ale nestačilo to. Ubíráme se do cíle. Hladoví, uvaní a prochladlí.

Cílové heslo

Při pohledu na řešení třináctky, kterou i tak stále nechápu se rozhoduju raději utišit svůj hlad a odvažuji se podsunout svému žaludku špekáček. Překvapivě, po noci plné hladu, žaludek neprotestuje a lačně se láduju k prasknutí. Zakončení šifrovačky to bylo parádní. :)

iNula nezklamala svojí trasou. S přihlédnutím ke zdravotnímu stavu části týmu to nebylo tak zlé. Velmi jsme s Honzou podcenili jídlo --> příště bez toastů ani krok! Mrzelo mě, že jsem se nemohla v půlce nadopovat burčákem, určitě by to pomohlo. :D Tak si to snad vynahradím za rok. :)

tým: DRON (Honza, Dominika, Maky, Ron, Jirka)
pořadí: 26. (57)
šifra: 13. (13)
vyluštěno/nápověda/dead: 3/6/4
 


Komentáře

1 HonzaP HonzaP | Web | 11. září 2017 v 9:33 | Reagovat

Kupte si raději dron s kamerou!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama