Glofunkt Hakrsex @ TMOU 17

27. listopadu 2015 v 20:25 | Krejdom |  Šifrovačky
Splnil se mi sen. Šla jsem Tmou. Prošli jsme kvalifikací a dostali se na ostrou hru. Juch! (Jméno týmu vzniklo tradičním způsobem - každý si vymyslete slabiku a nějak to dáme dohromady. Kdo uhádne, která je moje, nezíská zlatého bludišťáka.)


1. Pavučinka (17:00)

Jedno znejhorších stanovišť hry. V Lužánkách bylo děsivě mnoho lidí, bylo tam mokro a tma. Stateční členové týmu běhali pro šifry a já zbaběle celou dobu seděla a luštila. Luštila úspěšně. Šifřičky byly na rozehřátí (leč pouze mozku) úplně ideální a fešné. Především se mi líbily šifřičky ten-ta-to, hup na špek a kytičky.
Nemohla jsem uvěřit vlastním očím, když jsme opouštěli Lužánky a všude kolem stále seděly týmy. Nemožné. Vážně je to Tmou? Ta pověstná nemilosrdná šifrovačka?

2. Jerevan (18:37)

"Na Moraváku to musí být průchodovka, tady přece nemůžou nechat zakysnout 200 týmů." A tak jsme rovnou šli a věřili svému úsudku. Neprohloupili jsme a začala naše lajna "hodina na šifru i s přesuny".

3. Postavičky (19:08)

Města... ne, státy Evropy... ne, něco takového tam bude. Rozklíčovali jsme kdo je kdo a pak při určování vládkyně Slovenska povídám "no a co takle Bratislavská ulice"? Ostatní zbystří a v zápětí už ničíme Hrančinu mapu, do které zuřivě čmáráme růžovou fixou. Chtělo to hodně fantazie a správně určit Tábor, což se nám podařilo až napotřetí.

4. Kostka (20:31)

Popkorn se rozjíždí. Slepujeme mu kostku, žeton odmítá. Nechápeme jak to dělá, ale čte, kam máme jít dál. Stříhání si užíváme a já opatrně ukládám kostku do plátěného pytlíku.

4+. Kostka+

Dobře jsme udělali, učíme se Popkornovi postupy. Střídáme se, protože chybujeme, ale postupujeme dobře. Opřeni o garáže otáčíme papírovou kostkou a počítáme a zapisujeme písmena. Děsíme se, že figurek bude přibývat. Po vyřešení kostku opatrujeme jako oko v hlavě, ještě více než předtím.

5. Křížovka (22:04)

Možná mi mohl někdo říct, že Tmou není po Brně, ale odvezou mě Tmoubusem někam pryč. :D Prostě takový malý nepodstatný detail. Jeden nám ujíždí před nosem, tak se občerstvujeme a koukáme na šifru. Nic v matematice a zub moudrosti na jedno políčko mi prostě nehraje, tak navrhuju, že to budou čísla. Zbytek týmu šifru louskne v Tmoubuse, zatímco já vycházím licho. Ostatní týmy se dohadují, kamžeto jedeme a já pociťuji pocity beznaděje.

6. Sv. Antonín (23:30)

Poté, co zmerčím čelovky kdesi vysoko na kopci, přmlouvám Honzu, ať pro to zaběhne. S ostatními se mezitím opět občerstvujeme. Po pár minutách Honza volá, že prý to sám nedá, že musí oběhnout více míst, ať vyšleme posily a někdo dole hlídá věci. Lenost zvítězila a já čekám a hlídám a snažím se neusnout. Je zima. Po delší době tým sedící opodál odchází s vyluštěnou šifrou a já je slyším říkat, jak bylo dobré, že si nechali věci dole a neběhali s nima. To mě trochu povzbuzuje. Kolem projde pár lidí - nahráčů, kteří po nás podezřele pokukují.

7. Klášter (0:20)

Překreslujeme. Krychli jsem kreslila naposledy na gymplu v geometrii, podle toho to taky vypadá. Nosná informace je ale zachována a tak testujeme prostorou představivost a nakonec z toho dostáváme i ta písmena. Pěkné to bylo. Jen jsem se bála, když jsem nemohla mluvit.

8. Meta Tmou (__:__)

Nejdříve to trochu nechápeme. Jak, že to není, ale že to získáme? Máme jít dál? Luštit? Po posbírání více iterací už nám to začíná trochu více dávat smysl. Vinice, čísla, vytváříme řadu a hle, dává to aspoň trochu smysl. Honza je nadšený, šifra, kterou člověk získá pomocí limity je opravdu libová.
Cestou na vinici trochu bloudíme, nechce se nám to krosit přes révu, světlo baterek se ale přibližuje a hle - my došli na vrcholovou knihu. :D

9. Morse (3:20)

Nemožné se stalo skutečností. V to jsem vážně nedoufala. Jsme tu a jsme entí!. A ty tmoukondomy tu stále jsou! Zbytek týmu se mi ovšem přemluvit nepodaří a tak vybíráme jinou formu zahřátí, a to deku a doutík. Leč jsme všichni nekuřáci, za tu deku to nakonec stálo a moc děkujeme! :)
Šifra je pěkná, v půlce luštění nás ale bohužel opouští Míša, odecházejíc za studii a zdravím. Šifru máme co by dup. "qpdb" naše zraky velmi těíš.

10. Kartičky se slovy (4:30)

Poskládáme z toho šachovnici. Šachovnici!!! Ale tím pro nás tato šifra končí. Je zima. Střídavě usínáme. Spím, svítá, je stále zima. Je ráno. Začíná pršet. Trudomyslnost střídá panický entusiasmus. Stavíme stan. Soukáme se do stanu. Postupně. Nakonec tam končíme všichni Všichni ve velmi malém stanu. Popkorn, taktéž známý jako Puf, člen našeho týmu je pokořen šifrou. Bereme ji jako výsměch. Naše lebedění se stanu připomíná pornofilm, ve kterém rozhodně žádné jeptišky nejsou.
Vymýšlíme alternativní řešení. Z kartiček skládáme jména filmů: Tři oříšky pro popelku, Pelíšky, KingKong... nic naplat, jak pěkná idea to byla. Ve stanu je mi dobře, ale ostatní už chtějí jít.
Zhruba v 11:00 balíme stan, rozpláclou kostku, deku a doutík, šachovnici u které nám nedošlo, že je to vážně šachovnice, a míříme domů. Dobíháme vlak a pak na něj čekáme.

tým: Glofunk Hakrsex (Honza, Dominika, Hranka, Míša, Popkorn)
pořadí na vrcholové knize: ?
šifra: 10. (17)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama