Hakrsex @ Palapeli 5

13. dubna 2016 v 23:37 | Krejdom |  Šifrovačky
Náš hvězdný tým ze TMOU jsme museli rozdělit. A ještě ke všemu se zrádný Glofunkt dobrovolně přejmenoval na Lišky ve vaně. Věrná část Hakresxu, ale držela při sobě a vydali jsme se na Palapeli 2016!

Šifrovací úřad - startovní aktivita

Strategicky jsem většinu času prostála ve frontě na informace a ostaní běhali po úřadech. Když už jsem se jednou skoro dostávala na řadu, přiběhli všichni a do ruky mi vrazili všechny potřebné formuláře. A najednou jsme ze startu vybíhali jako první. :)

1. Písmenková

Na prvním stanovišti jsme se jali svačit a podařilo se nám totálně zaseknout. Na krásný princip jsme bohužel nepřišli a tak jsme rozumně celkem brzy zvolili totálku. :/

2. Rubikovka

Těsně před odchodem na šifrovačku jsem bezmyšlenkovitě popadla pytlík, který jsme na Tmou používali na kostku. :)) Ten byl tímto stanovištěm definitivně překřtěn na "Pytlík na kostku". Rubikovkou se nám podařilo párkrát pohnout a ihned získat písmenka, která naváděla k otevření kostky. Počáteční konstalaci jsme si samozřejmě zdokumentovali.

3. Tricassonne

Tato šifra se nám velmi líbila. Skoro jsme ji i vyluštili, dali jsme si s tím opravdu spoustu práce. Nakonec jsme ale na stanovišti jen strávili spoustu času (a snědli hodně jídla), protože bylo velmi pohodlné a vzali další totálku.

4. Čtverečky

Princip šifry jsme objevili brzo. Ale vůbec nás nenapadlo, že se má využít původní konfigurace (leč jsme ji měli dobře zdokumentovanou). Naštěstí jsme moc dlouho neváhali s možností zaběhnout si na nápovědu a vyslali jsme tam statečného Pokyho, který přinesl vše potřebné k doluštění. Také způsob "oabecedování" kostky nám dal pořádně zabrat, protože hrany a vrcholy z matematiky se nás snažili ustavičně zmást. Tato šifra ale nakonec podlehla.

5. Fotky

Doufali jsme, vážně moc, že to bude elegantní a nebudeme k tomu muset vědět jméno všech těch neznámých osob. Nestalo se. Avšak technika nezklamala, fotky jsem vyfotili, nahráli na google a vyhledali, kdo že to teda vlastně je. Nějak moc se to týkalo Ježíše. Tududum. Mysleli jsme, že na další tip tak rychle nepřijdeme, avšak chyba lávky. Tak jsem si tam dalších 10 minut hezky popovídala s Tímanem a ten pak celý zmatený po mně ani to heslo málem nechtěl vědět. :D

6. Zeměpisná

Zeměpisec v týmu. Vymysleli jsme dva různé přístupy a ty paralelně řešili. Náš přístup s Hrankou byl špatný. :(( Chtěly jsme morseovkovat podle toho, do jakého úmoří daná věc patří. Poky s Míšou však správný postup brzy zdolali. :))

7. Jídelní lístek

Zásoby jídla jsme naštěstí měli a špenát z plechovky nás brzy trknul, jak na to. Tohle byla za mě moc pěkná šifra. :))

8. Šermíři

Došli jsme na stanoviště za Béďou. Byla tma a zima. Brailla jsme zkoušeli, ale asi nám to moc nešlo. Krize přišla, čas tlačil. :/

9. Binárka

Těšila jsem se, že to bude zajímavé. Opekla jsem si buřta a pak se kvůli kouři z ohně a tlačícímu času nemohla na víc soustředit. Tak jsme to zas zabalili a spěchali ještě stihnout před zavřením desítku.

10. MHD

Doběhli jsme na stanoviště a při pohledu na to, co vypadalo hodně zdlouhavě jsme si z toho akorát začali dělat srandu. Orgové na místě z nás taky měli srandu. :)) Bylo to takové příjemné zakončení hry.

11. Přepiš

Tu už jsme nestihli. :(

Cílové heslo

Význam razítek jsem samozřejmě jako správný brňák asi na třetím stanovišti odhalila, bohužel do časového limitu jsme se nevešli. Tak jsme si aspoň v cíli pošmákli na dortu, popovídali s přáteli a celí unavení se rozprchli do svých domovů. :))

tým: Hakrsex (Popkorn, Domča, Hranka, Míša)
pořadí: 42. (50)
šifra: 10. (11)
vyluštěno/totálka: 6/4

Dominika, za tým Hakrsex
 


Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 14. dubna 2016 v 14:30 | Reagovat

krásná rubriková kostka :-) ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama