KVÍK s vykřičníkem @ Krtčí norou 10

5. června 2016 v 20:05 | Krejdom |  Šifrovačky
Tentokrát jsem po dlouhé zimě vyrazila na Krtčí norou s KVÍKem. A tadá! Druhá šifrovačka, ktrou jsem došla dokonce a první šifrovačka, kde jsem se umístila! :))

1 Úvodní řady

Krčí busy nás dovezli do zábavního parku Permonium, kde už jsem jednou byla. Vpustili nás dovnitř, ať hledáme obrázky znázorňující startovní hesla z loňských ročníků a domyslíme si z nich to letošní. Rozběhli jsme se po areálu a já s Tímanem jsme málem zabloudili v bludišti, protože dveře, které se otevíraly čudlíkem naproprvé vypadaly, že se otevírat nehodlají.
Nakonec jsme se ale ven dostali a chvíli před koncem vygoumali i to další heslo.

2 Diagram

Na dalším stanovišti jsme se pohodlně usadili ve stínu pod stromem a vytáhli svačiny (asi pohled na maso, sýr a vejce podvědomě popudil naše chuťové buňky). Po chvíli nám došlo, že se bude jednat o televizní reklamy a část z nás začala bědovat, že se nekoukáme na televizi. Druhá půlka to ale potom louskla, pobalili jsme svačinky a mašírovali dál.

3 Únos

S touto šifrou jsme se schovali do hustého porostu na okraji lesíka. Při prvním pohledu moje kritické oko znechuceně zjistilo, že orgové text natiskli tak, že na konci řádků nechali jednopísmenná slova (i, k, s). Ostatní si povšimli podivného zarovnání a pak už jsme hledali v textu "ikska". Po jejich proděravění a přiložení k mapě nám vyšla velmi hezká poloha dalšího stanoviště, a tak jsme se na ni velmi horlivě vydali, i když se nám to úplně nezdálo.
Po cestě jsem nad tím přemýšlela a navrhla jsem alternativní řešení, že úhel, který vyšel může být velký tak, jako nějaká kóta v okolí. Zastavili jsme se, přeměřili to a Tímanovi došlo správné řešení, tj. moc krásný poměr stran onoho trojúhelníku. Přeplánovali jsme cestu a krásnou krajinou dorazili (úplně z druhého směru) na kótu, kde byla správná poloha stanoviště.

4P Tabulka & 4V Hodiny

Rozdělili jsme tým na dvě půlky a luštili paralelně. Tabulka za chvíli podlehla, ale my chtěli dát Výzvu. Byli jsme na velmi dobré cestě a strávili jsme nad tím dost času. Řešení jsme měli opravdu na dosah, ale nakonec jsme se vydali cestou Pohody s naději v srdcích, že se na Výzvu napojíme hned při další možnosti.

5 UI

Tohle byla velmi haluzová šifra. Při příchodu na stanoviště jsme viděly ostatní týmy, které tu už prý sedí hodinu a půl a báli jsme se, co to bude. Usadili jsme se a na přibližný princip jsme přišli celkem rychle, jen to bude pracené... Já celá nabuzená na brzkou zkoušku z algoritmů jsem prohlásila, že je to orientovaný graf, nasadila jsem si na hlavu šátek, protože svítilo sluníčku a začala jsem z fleku číst z písmenek řešení, v půlce jsem se zarazila, protože jsem nevěděla, kterou možnost vybrat, ale Val mě upozonil na bublinu, která napovídala délku řešení. Dočetla jsem zbytek, všichni koukali a nechápali. Našli jsme cíl v mapě a k překvapení ostatních týmů kolem jsme šli dál, jako by to byla průchodovka.

6 Proužky

U kostela jsme dostali 4×2 proužky, že si můžeme hrát. Já ty svoje poskládala do harmoniky, ale nic jsem v tom neviděla. A protože nás bylo v týmu pět, neodolala jsem, nechala ostatní luštit a šla jsem pléct věneček ze sedmikrásek, co byly všude kolem. Když byl věneček dopletený, dala jsem si ho na hlavu (protože Heňo nechtěl) a vyžádala jsem si zpět svoje skládané proužky. Překládala jsem, překládala a najednou čtu tajenku. Teda první část tajenky. Přeskládala jsem to jinak a postupně dostala další dvě části. Zbývala poslední část a nějak mi to nešlo, ale zbytek týmu opět řekl, co by tam chtěl mít a já to tam fakt našla. :D Šli jsme dál. Zbytek týmu mě prohlásil za autistu.

7 Krtek v hlavní roli

Žena rodící krtky byla fakt děsivá. Jaroslava Ježka jsme ale poznali a pak už jsme se jen smáli při "ježkových očích". Hurá dál!

8P Listonoš & 8V Panáčci

Přišla další možnst vrhnout se na strastipnout cestu Výzvy. Vyluštili jsme Pohodu a Výzva také podlehla, takže jsme se rozhodli to hecnout a jít.

9V Včelařská

Hned první šifra čistě Výzvová nás dost zdrtila. Ze začátku jsem přečetla první mezitajenku a byli jsme celí natěšení, že teď už to půjde hladce. Chyba lávky (lávka byla kousek od nás), trápili jsme se dál. Pak se objevil geniální nápad, že to bude šifrovací mřížka, která se otáčí. Nová naděje se vlila do našich žil a aplikovali jsme tento nápad. Co jsme dostali nás překvapilo a nepotěšilo, stále to nebyla hotová poloha dalšího stanoviště, ale písmenka z počátku abecedy. Začala jsem je marně přetvářet na noty a broukat si melodie, Tíman s Valem se bavili házením šišek do kanálu (nešlo jim to). Po velmi dlouhé době, jsme začali být zoufalí (teda aspoň já). Superšipky ve chvíli trudomyslnosti to na okamžik vylepšily. Pak šifra podlehla a my se konečně hnuli, šťastni, že jsme to nevzdali.

10V Cédéčko

Bude to průchodovka, už jsme se málem vydali špatným směrem z nějakého alternativního řešení, ale pak nás trklo, že kóty jsou všude kolem, a to i ty s výškou CD. ;)

11V Kožec

Na stanoviště jsme dorazili jako první a orgové si nás nadšeně fotili, aby jim to ostatní uvěřili. Heňo vytáhl svoje úžasné pastelky a vybarvovali jsme a googlili jsme a pak jsme ještě dlouho odhadovali, který to bude symbol v mapě. Ohadli jsme správně a když jsme z povzdálí viděli, jak kolem dalšího stanoviště sedí kupa týmů, kteří šli Pohodou, radostně jsme se rozběhli vstříc dalšímu stanovišti s nadějí, že to ještě do cíle stihneme.

12 Tři obrázky

Hlavní myšlenka šifry nás napadá celkem brzy, ale bojujeme s tím, jak vlastně onu akci probíhající na obrázcích pojmenovat. Z časových důvodů využíváme nápovědu a tak si potvrzujeme naše správné doměnky. Pořád to nějak nevychází a tak zagooglíme a hle! Stejček Google ví opravdu vše. Přepočítáváme písmenka a jdeme dál!

13 Kuře může zajet

Začínáme být už poněkud vyčerpaní. Marně se snažíme tvořit přesmyčky. Pak ale začně Tíman perlit a vydáváme se směrem, který tušíme z pár písmen. Po cestě dolušťujeme do přesvědčivé podoby. Na nádraží narážíme na lísteček se vzkazem, že tady to není. Kolem se ale motá spousta týmů, takže se rozdělujeme a po chvíli nacházíme správnou polohu stanoviště, kde získáváme šifru s cílovým heslem. My to fakt možná i stihnem!

14 Kolečka

Kolečka byla na více šifrách, dokonce i CéDéčko je kolečko, ale z důvodu časové tísně otevíráme nápovědu, dolušťujeme a rychle chvátáme nahoru po schodech.

Cílová aktivita

Spálené prsty. Minutové dohadování Vala a Tímana, která odpověď je vlastně správná. Bolící spálené prsty. Šťastné zvolení správné odpovědi. Utěšení bolících spálených prstů pivem a gulášem. :3

tým: KVÍK s vykřičníkem (Dominika, Tíman, Heňo, Val, Kačka)
pořadí: 3. (60)
šifra: Došli jsme do cíle!
vyluštěno/nápověda: 12/2 (doufám, že si to pamatuju dobře)

Dominika, za tým KVÍK s vykřičníkem
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama