Glofunkt Hakrsex @ TMOU 18

19. prosince 2016 v 22:03 | Krejdom |  Šifrovačky
Plnoletá TMOU, je to tady. Já čekala nějaký pořádný čuňačinky a vono nic. Ale s naším průchodem jsem spokojená. :)

Už procházej TMOU, TMOU, TMOU!
Na cestu svítěj si čelovkou svou.1. Časopis (18:00)

Tady jsem byla ještě pořádně nažhavená, na to, co v tom bude. Akty týmů nezklamaly, ale popravdě moc nevím, na co jsme je nakonec využili. Měla jsem co dočinění s luštěním 1c HOROSKOP, 1d INZERÁTY no a než jsem se dostala dál, zbytek týmu louskl to ostatní a ve skvělém čase jsme opuštěli start, kde stále seděla většina týmů a nemohli jsme věřit vlastním očím.
Po cestě jsme probírali, jestli z další šifry vyjde poloha nedalekého sexshopu a možnosti sdělovat morseovku pomocí vibrátoru.

2. Obdélníčky (18:50)

Poté, co nás orgové zprdli, že nemáme chodit na Slovaňáku přes trávu (trochu pozdě, protože jsme ho takhle celý prostředkem přešli), jse obdrželi velkou šifru. Velkou tj. rozměru A3. Na to nás fakt mohli upozornit předem, abychom vzali nějaké větší desky (hlavně když i dost ostatních šifer bylo podobných rozměrů). Pozorování, že jsou to večerníčkové postavy padl dřív, než jsem sena to vůbec stihla podívat, takže jsme bleskurychle doplnily názvy a přečetli písmenka. Prakticky průchodovka.

3. Posloupnosti (19:06)

Poté, co jsem si na předchozí šifře nestihla ani dál toust, jsem si ho chtěla dát tady. Šifra ovšem padla také velmi rychle. stáli jsme tam kdesi pod lampou a já si pořád chtěla sednout a oni že né, že to nemá cenu. Tak si tedy nesedli, dali to na stojáka a ještě na mě museli čekat, až si dožmoulám ten svůj toust. :D :(

4. Barevná křížovka (19:26)

Zima. Tady byla fakt že zima. Přesně jsme netušili, ve které zatáčce u Tesca to stanoviště bude, protože se to dalo interpretovat fakt různě, ale šifru jsme nakonec našli. Neprozíravě jsme nešli dovnitř nákupního centra, ale zůstali mrznout venku. Když jsem potom četla reakce ostatních, jak si tam libovali, litovala jsem. Zhruba princip byl opět jasný od začátku, jen jsme nevyužívali R v kroužku tolik, kolik si zasloužilo. Pak jsme ale přepsali tabulku a hned to začlo dávat větší smysl. Hurá dál!

5. Anglická (20:36)

Tady mě fakt naštvala ta typografie. Jednou uvozovky podtržené jsou, jednou nejsou. Jedny uvozovky jsou české, druhé anglické a vůbec! Je to anglicky, tak jakto, že tam jsou české uvozovky?! Možná to navádí na to, že bychom to měli číst česky. "Vejtlitlana", tak asi ne, mrumlám si. "Čekanka!" vykřikuje jiný člen týmu. U některých jmen květin se fakt smějeme, když nám konečně dojdou. :)

6. Obrázky (21:13)

Tady naprosto zaperlila Hranka, když nám všem po chvíli oznámila, že takovou šifru už jednou na šifrovačce viděla. Společnými silami jsme dohádali obrázky a pak nám i došlo, že Španělsko nemá zkratku SPE, ale ESP. :D

7. Myši a sýr (22:00)

Náš prokletý zásek. Vážně jsme si mysleli, že když je to sedmá šifra, tak to bude sedma. Vygooglili jsme její pravidla a dávalo to smyl. Pak jsme zkoušeli ještě válku a i to prší. Věděli jsme, že chceme, aby nám vyšla rozhledna v Soběšicích, ale ne a ne to z toho dostat. Pak Honza oznámil, že v tom ten začátek Soběšic nějak vidí, takže jsme se celí promrzlí a rozmrzelí vydali na tu rozhlednu, která dávala největší smysl.

8. Barevné pásky (2:40)

A ono to na té rozhledně vážně bylo. :) Nálada se nám zvedla, dokonce jsme se mohli usadit na lavičku ke stolu, trochu se občerstvit a šifru hbytě vyluštit. Nabrali jsme nový dech a novou naději. Šprušle se nám faktže líbily.

9. Námořní (3:38)

Tady byl prý bufet, který jsme bohužel nestihli. Já jsem rozstříhala co bylo potřeba a pak jsem poslušně usnula v takovém tom krásném dřevěném domečku, ve kterém jsme se usadili. Ostatní luštili dlouho, ale stále to nějak dávalo smysl. Probudila jsem se nad ránem a do prolomení šifry zbývalo pár minut. Byla zima. Naštěstí můj šikovný tým rychle dokonal, co bylo potřeba a mohli jsme se vydat dál. Já odpočinutá a plna odhodlání, že to další vyluštím.

10. Avantgarda (6:52)

A fakt že jsem to vyluštila. :D Vůbec ne podle autorského řešení, Polský kříž mě vážně nenapadl. Po zběžném pohledu do mapy jsem si na to napasovala slibně znějící tajenku a logicky odvodila zbytek písmen. Všechno bylo stále rozresleno v kříži a pravidelně se měnily vybarvené a nevybarvené čtverce, fakt jsem v tom našla systém. Nápad se směrem pokřižování pohužel nefungoval. Zbývalo ostantí přesvědčit, že jsem to pěkně vyhaluzila a odvodila většinu písmen abecedy a že můžeme jít dál. Nakonec souhlasili a tak jsme nevědomky předběhly KVÍK.

11. Spermie (8:12)

Honza tady usnul. My ostaní jsme nevěděli, co máme z šifry vykoukat a i kolem sedělo vícero týmů, které nevypadaly, že by se měli pohnout někam dál. Rozhodli jsme se tedy, že si z Honzy vystřelíme. "Otevři mapu, vybereme nějaké rozumně znějící místo v okolí a vzbudíme Honzu s tím, že jsme do vyluštili a že jdeme tam a tam." Začala jsem budit Honzu a přitom jsme otevírali mapu. A hle! Tu jsme si všimly, že podivné názvy, které jsme dostali z levého sloupce odpovídají názvům pramenů v okolí. Honzu jsme tedy nebudili nadarmo, rovnou jsme mu řekli, že jsme fakt na něco přišli. Každopádně to bylo vše. Asociace nás sice napadly, ale já stále protestovala, že by to bylo strašně nejednoznačné. Taky že bylo.

Jedenáctka byla naše poslední. Nakonec jsme na ní zůstaliaž do až konce a pak se vydali v přecpaném autobusu do cíle. Tam jsme se potkali s přáteli a nakonec jsme byli spokojení, jak daleko jsme vlastně došli. :) Tak zase příště!

tým: Glofunk Hakrsex (Honza, Dominika, Hranka, Míša, Popkorn)
šifra: 11. (18)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama