Kreativno

Pohlcena

17. května 2015 v 15:29 | Krejdom
Rozplývám se v mlze. Mé ruce i nohy již nejsou výrazné a nedohlédnu na konečky svých prstů, těch na rukou, ani těch na nohou. Stávám se amorfním čímsi a sama se nepoznávám. Je naděje, že mě pozná někdo jiný? To těžko. Sama jsem lehká a téměř se vznáším. Kolem mě poletují světlušky a komáři. Společně tančí podivný tanec dobra a zla. Vždy, když svitne naděje, tak zároveň ukápne kapka smrti. Rudá blyštící se kapka, ve které se odráží světlo světlušek. To se však kvůli ní zdá býti rudé. Rudé a plné nenávisti, zloby a podlosti. Komáři se vpíjejí do holé kůže a světlušky jim v tom nevědomky napomáhájí, když jim svítí na cestu. Nemohou uletět, protože jsou pevným poutem vázány k vodnímu oparu, který levituje nad bažinami.

Co se stane, když vycucám čajový sáček? I já mám svědomí v bezvědomí. Slova jsou jen kapky deště.

V tom okamžiku moje ruka ve volném pohybu narazí na něco pevného. Instinktivně se toho chytám a přitahuji se směrem vzhůru. Moje hlava se opět dostává nad hladinu hustého bahna a plíce nenasytně lapají po dechu. Žiji.

Rozespalá

15. dubna 2015 v 20:07 | Krejdom
Poslouchajíc Saturnina, jakožto poslední dílo v kánonu, inspirována stíny odměrného válce.

Rose

23. března 2015 v 21:52 | Krejdom
#ffc0cb


"- U vás lidé pěstují pět tisíc růží v jedné zahradě, a přece nenalézají to, co hledají. - Nenalézají ... - odpověděl jsem. - A přesto by mohli, najít, co hledají v jediné růži nebo kapce vody... - Ano - odpověděl jsem. A malý princ dodal: Ale oči jsou slepé. Musíme hledat srdcem."
--- Antoine de Saint-Exupéry ---

"AU! Chrrr... pšííí... chrrr... pšííí..."

Do knížek se nečmárá

19. března 2015 v 23:25 | Krejdom
Kdysi jsem měla knížku. Jmenovala se Ema naopak. Jako úplně málá jsem ji musela potrhat stánky a pomalovat. Když jsem byla větší a už jsem tomu trochu rozuměla, tak mě moc mrzelo, že z některých stránek tam kusy chybí a že je knížka celá počmáraná. Tak nějak z ní šel strach. Neměla jsem ji kvůli tomu moc ráda. Přesto jsem ji občas vytáhla a listovala v ní. Moc dlouho jsem to ale nikdy nevydržela. Teď nevím, kde je jí konec. Ale jedno vím, a to, že do knížek by se čmárt nemělo.
Člověk občas ale asi musí porušit nějaké to pravidlo. Dostala se mi do ruky tato stará sbírka básní od ruského autora. Byla vyřazena ze školní knihovny a já ji "zachránila".
Mám ráda poezii. Možná i víc, než prózu. Lyrika, když člověk nemusí vnímat děj a jen se naladí na autorovy pocity a myšlenky, to je něco pro mě. Vyžívám se v tom a připadám si děsně chytře. Poezie se také jistojistě bude snadněji rozebírat u maturity. Nevím, co proti ní všichni pořád mají.

A proč v té knize prší? Bude duha? Líbí se vám modrá stejně jako autorovi? Jak je přechodník od "snít"?

Žeru voči

13. ledna 2015 v 16:07 | Krejdom

Bojte se, jsem žroutka očí. Ty, které můžete vydět na předsmrtné fotce víše, už jsou taky kaput. Proč zrovna oči? Oko, do duše okno a poslední dobou mi kradení duší pomocí foťáku moc nejde, tak jsem to vyřešila tímto způsobem.
KR by vám mohla vyprávět své. Ta o své oči přišla už před sedmi roky, když jsme čekaly ve frontě na oběd a já už měla prostě hlad. Čip je opravdu idální nástroj na vydloubávání očí a klíček od skříňky na porcování ještě lepší! Jen ty oči vás moc nezasití, když celé dopoledne nic nejíte.
Bojte se, mrkvové oči došly.

Ty jsi má...

18. června 2014 v 10:15 | Krejdom
...levandulová


fialová
omamná
vonící
rostoucí
prosluněná
...

Ignis brunensis 2014

8. června 2014 v 23:22 | Krejdom
Ignis brunensis 2014
7. 6. 2014

Jdu si hodit mašli

13. ledna 2014 v 21:07 | Krejdom
Proč nezačít do nového roku pozitivně. Problém je, že nemám provaz.

Zvuk ticha

29. prosince 2013 v 16:28 | Krejdom


Zase se blíží konec roku. Jsem z toho krapet nesvá, protože přístí rok bude jiný.
Tak doufejme, že dobře jiný.

Žiju

10. listopadu 2013 v 11:20 | Krejdom
Na Mendláku je teď obří sklenicová zelená svítící koule. Tímto se omlouvám tvůrcům, že jsem se k ní i přes zákaz přiblížila příliš blízko, ale měla jsem čestné umělecké úmysly. A navíc, tak cedulka s varováním byla na druhé straně, než ze které jsem přišla a všimla jsem si jí až při odchodu. O:)


Sledujte facebook a krejdom.cz ...možná aspoň tam se bude něco dít.
 
 

Reklama